Celem podejmowanych działań jest przede wszystkim zapewnienie równego dostępu do zatrudnienia osobom wykluczonym, zagrożonym wykluczeniem społecznym oraz dyskryminowanym na rynku pracy, a także podwyższanie ich statusu zawodowego i społecznego, poprzez przygotowanie ich do wejścia lub powrót na rynek pracy.
Powyższe możliwe będzie poprzez udział w warsztatach psychologicznych, warsztatach z doradcą zawodowym, a także kursy zawodowe, które skierowane są do łącznie 22 osób. Zaplanowano m. in. kurs opiekuna osoby chorej, starszej lub dziecka, kurs bukieciarstwa z obsługą kas fiskalnych oraz kurs barmana – kelnera. Ponadto 4 osoby zostały skierowane na kurs prawa jazdy kat. B. Kurs wizażu oraz warsztaty z zakresu profilaktyki zdrowotnej pod nazwą „Akademia zdrowia i urody” przeprowadzone zostaną w formie weekendowego wyjazdu.
W ramach działań o charakterze środowiskowym zaplanowano 2 wyjazdy integracyjne do teatru oraz Wrocławia, a także organizację Dnia Dziecka i pikniku integracyjnego we współpracy z sołtysem wsi Kiełczynek.
Ponadto, z dniem 1 marca br. Ośrodek wprowadził usługę asystenta rodzinnego, którego zadaniem jest m. in. udzielanie pomocy rodzinom w rozwiązywaniu problemów socjalnych, udzielanie pomocy rodzinom w rozwiązywaniu problemów wychowawczych z dziećmi, podejmowanie działań interwencyjnych i zaradczych w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa dzieci i rodzin, dokonywanie okresowej oceny sytuacji rodziny oraz udzielanie pomocy rodzinom w poprawie ich sytuacji życiowej, w tym w zdobywaniu umiejętności prawidłowego prowadzenia gospodarstwa domowego