W skład Rady Powiatu Poddębickiego wchodzi 17 radnych:
Biuro Rady Powiatu Poddębickiego:
99 - 200 Poddębice, ul. Łęczycka 16
tel. (043) 678 28 06, fax. (043) 678 27 01
Kompetencje:
1) W zakresie obsługi Zarządu:
a) obsługa posiedzeń Zarządu,
b) protokołowanie posiedzeń Zarządu,
c) prowadzenie rejestru uchwał Zarządu.
2) W zakresie obsługi Rady i Komisji:
a) gromadzenie i przygotowywanie materiałów niezbędnych dla pracy Rady i Komisji,
b) przygotowywanie materiałów na posiedzenia Rady i Komisji,
c) prowadzenie kancelarii ogólnej Rady Powiatu i Przewodniczącego Rady Powiatu,
d) protokołowanie obrad Rady i posiedzeń Komisji,
e) prowadzenie rejestru:
- uchwał Rady,
- wniosków i opinii Komisji,
- interpelacji i wniosków radnych,
f) przekazywanie do realizacji odpisów uchwał Rady, wniosków Komisji i interpelacji radnych zainteresowanym Naczelnikom Wydziałów i Kierownikom jednostek organizacyjnych Powiatu oraz czuwanie nad terminowym ich załatwianiem,
g) przedkładanie organom nadzoru uchwał Rady oraz podawanie ich do publicznej wiadomości i przekazywanie do ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego,
h) udzielanie pomocy radnym w wypełnianiu obowiązków radnego,
i) wykonywanie zadań związanych z wyborami i referendami,
j) przekazywanie dokumentów do Wydziału Finansów w formie list wypłat diet dla radnych,
k) prowadzenie biblioteki dla potrzeb Rady,
l) obsługa dyżurów radnych,
m) udostępnianie dokumentów wynikających z wykonywania zadań publicznych przez Radę Powiatu.
Komisje Rady Powiatu Poddębickiego
Komisja Rozwoju Gospodarczego i Finansów
Zdzisław Cyganiak - Przewodniczący
Ryszard Balcerzak - Zastępca Przewodniczącego
Wieńczysław Kaźmierczak – Członek
Danuta Pecyna - Członek
Ryszard Rytter - Członek
Komisja Rewizyjna
Krystyna Kruszyńska - Przewodniczący
Seweryna Dudczak - Zastępca Przewodniczącego
Bogdan Sroczyński - Sekretarz
Członkowie:
Zdzisław Cyganiak
Józef Bujała
Komisja Zdrowia i Pomocy Społecznej
Seweryna Dudczak - Przewodniczący
Wieńczysław Kaźmierczak - Zastępca Przewodniczącego
Członkowie:
Wojciech Kabaciński
Stanisław Olas
Janina Pucek
Zdzisław Stempień
Komisja Rozwoju Wsi, Rolnictwa i Ochrony Środowiska
Józef Bujała - Przewodniczący
Piotr Juszczak - Zastępca Przewodniczącego
Członkowie:
Ryszard Balcerzak
Leszek Chmielecki
Małgorzata Komajda
Andrzej Krajewski
Danuta Pecyna
Komisja Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki
Bogdan Sroczyński - Przewodnicząca
Małgorzata Komajda - Zastępca Przewodniczącego
Członkowie:
Leszek Chmielecki
Piotr Juszczak
Krystyna Kruszyńska
Janina Pucek
Zdzisław Stempień