Uchwała Nr XXXI/262/2009
Rady Miejskiej w Krobi
z dnia 18 lutego 2009 r.
w sprawie zmiany uchwały Nr XXIX/241/2008 Rady Miejskiej w Krobi z dnia 1 grudnia 2008r. w sprawie ustalenia stawek opłaty targowej
Na podstawie art. 15 i 19 pkt 1 litera a i pkt 2 ustawy z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (t.j. z 2006 r. Dz. U. Nr 121 poz. 844; z późn. zm.) i art. 18 ust. 2 pkt 8, art. 40 ust. 1, art. 41 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. z 2001 r. Dz. U. Nr 142, poz. 1591; z późn. zm.) oraz art. 4 ust. 1 i art. 13 pkt 2 ustawy z dnia 20 lipca 2000 r. o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych innych aktów prawnych (t.j. z 2007 r. Dz. U. Nr 68, poz. 449 ) uchwala się, co następuje:
§ 1. W uchwale Nr XXIX/241/2008 Rady Miejskiej w Krobi z dnia 1 grudnia 2008r. w sprawie ustalenia stawek opłaty targowej § 4 otrzymuje brzmienie:
„§4.1. Zarządza się pobór opłaty targowej w drodze inkasa.
2. Inkasentami są pracownicy Urzędu Miejskiego w Krobi.
3. W przypadku opłaty targowej za sprzedaż w handlu obwoźnym, dokonaną na terenie poszczególnych sołectw Gminy Krobia, inkasentami są sołtysi tych sołectw.
4. Ustala się wysokość wynagrodzenia za inkaso dla osób pobierających opłatę targową na terenie poszczególnych sołectw Gminy Krobia, w wysokości 10% pobranych opłat.
5. Z zainkasowanych kwot opłaty targowej, inkasenci z poszczególnych sołectw Gminy Krobia rozliczają się do 10-tego dnia każdego miesiąca za miesiąc poprzedni.
6. Wykaz inkasentów stanowi załącznik nr 1 do uchwały.”
§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Krobi.
§ 3. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego.
Załącznik Nr 1
do Uchwały Nr XXXI/262/2009
Rady Miejskiej w Krobi
z dnia 18 lutego 2009 r.
Wykaz inkasentów pobierających opłatę targową na podstawie §4 ust.2
Lp. | Nazwisko i Imię |
1. | Klemczak Mariusz |
2. | Foriasz Daria |
Wykaz sołtysów pobierających opłatę targową na terenie sołectw Gminy Krobia
na podstawie §4 ust. 3
Lp. | Nazwisko i Imię | Miejscowość |
1. | Jędryczka Eugeniusz | Bukownica |
2. | Podworski Jan | Ciołkowo |
3. | Wujek Teresa | Chumiętki |
4. | Mikołajczak Jan | Chwałkowo |
5. | Pawlak Zygmunt | Domachowo |
6. | Bogdański Janusz | Gogolewo |
7. | Polaszek Tomasz | Grabianowo |
8. | Konopka Czesław | Karzec |
9. | Janowicz Stanisław | Kuczyna |
10. | Grześkowiak Walenty | Kuczynka |
11. | Domaniecki Zenon | Niepart |
12. | Nowak Marek | Pijanowice |
13. | Andrzejewski Jerzy | Posadowo |
14. | Bogusz Maciej | Potarzyca |
15. | Toporowicz Marian | Przyborowo |
16. | Włodarczyk Leszek | Pudliszki |
17. | Bzdęga Zenon | Rogowo |
18. | Olejniczak Roman | Stara Krobia |
19. | Busz Henryk | Sułkowice |
20. | Grzywaczyk Andrzej | Wymysłowo |
21. | Śniegocki Czesław | Ziemlin |
22. | Andrzejewski Marek | Żychlewo |