ZARZĄDZENIE Nr 320/06
Wójta Gminy Czyżew-Osada
z dnia 26 lipca 2006r.


w sprawie określenia wymagań dla przedsiębiorców ubiegających się o: uzyskanie zezwolenia lub zmianę posiadanego zezwolenia na odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości oraz na opróżnianie zbiorników bezodpływowych i transport nieczystości płynnych, ochrony przed bezdomnymi zwierzętami, prowadzenia schronisk dla bezdomnych zwierząt, a także grzebowisk i spalarni zwłok zwierzęcych i ich części.

Na podstawie art. 7 ust. 3 i 3a ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2005r. Nr 236 poz.2008) oraz §1 i § 4 ust.1 rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 30 grudnia 2005r. w sprawie szczegółowego sposobu określania wymagań, jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia( Dz. U. z 2006r. Nr 5, poz. 33) Wójt Gminy Czyżew-Osada zarządza co następuje:

§1.

Określa się wymagania dla przedsiębiorców ubiegających się o : uzyskanie zezwolenia lub zmianę posiadanego zezwolenia na odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości oraz na opróżnianie zbiorników bezodpływowych i transport nieczystości płynnych, ochrony przed bezdomnymi zwierzętami, prowadzenia schronisk dla bezdomnych zwierząt, a także grzebowisk i spalarni zwłok zwierzęcych i ich części zgodnie z załącznikiem do niniejszego zarządzenia

§2.

Wymagania, o których mowa w § 1 podaje się do publicznej wiadomości w formie elektronicznej na stronach internetowych Urzędu Gminy Czyżew-Osada oraz w formie pisemnej na tablicy ogłoszeń Urzędu.

§ 3.

Wykonanie zarządzenia powierza się Kierownikowi Referatu Gospodarki Komunalnej oraz Sekretarzowi Gminy.

§ 4.

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.


Wójt

Józef Dmochowski





Załącznik do zarządzenia Nr 320/06
Wójta Gminy Czyżew-Osada
z dnia 26 lipca 2006r.


I.

Wymagania, jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia lub zmianę posiadanego zezwolenia na odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości

§1.

Dysponowanie sprzętem specjalistycznym, szczelnym, nie powodującym zanieczyszczenia środowiska, umożliwiającym realizację na obsługiwanym obszarze gospodarki odpadami komunalnymi zgodnie z zasadami określonymi w regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Czyżew – Osada.

§2.

Posiadanie sprzętu specjalistycznego służącego do dezynfekcji urządzeń przeznaczonych do zbierania i gromadzenia odpadów komunalnych lub ewentualnie umowy ze specjalistyczną firmą posiadającą odpowiednie uprawnienia do przeprowadzania w/w. dezynfekcji.

§3.

Oznakowanie posiadanego sprzętu w sposób umożliwiający identyfikację przedsiębiorcy.

§4.

Udokumentowanie posiadania bazy magazynowo-sprzętowej w odległości nie większej niż 25 km od granicy Gminy Czyżew-Osada przystosowanej do prowadzenia odzysku odpadów zbieranych selektywnie oraz wyposażonej w urządzenia niezbędne do prowadzenia odzysku.

§5.

Udokumentowanie gotowości przyjęcia wyselekcjonowanych strumieni odpadów komunalnych przez przedsiębiorcę prowadzącego działalność w zakresie recyklingu odpadów a w przypadku odpadów niebezpiecznych posiadanie zezwolenia na ich unieszkodliwianie (Uwarunkowania te dotyczą odpadów komunalnych zebranych selektywnie, tj. papieru, szkła, plastiku, odpadów niebezpiecznych, odpadów wielkogabarytowych, odpadów z remontów).

§6.

Udokumentowanie gotowości przyjęcia odpadów komunalnych nie podlegających selektywnej zbiórce, przez składowisko odpadów komunalnych w Czerwonym Borze.

§7.

Posiadanie aktualnego zezwolenia na transport odpadów, zgodnie z ustawą o transporcie drogowym z dnia 6 września 2001r. (Dz. U. z 2004r. Nr 204, poz. 2088 z późn. zm.).


II.

Wymagania, jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia lub zmianę posiadanego zezwolenia na opróżnienie zbiorników bezodpływowych i transport nieczystości płynnych

§8.

Dysponowanie specjalistycznym sprzętem, szczelnym, niepowodującym zanieczyszczenia środowiska. Pojazdy asenizacyjne muszą spełniać wymagania zawarte w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 listopada 2002 r. (Dz. U. z 2002 Nr 193, poz. 1617).

§ 9.

Oznakowanie posiadanego sprzętu w sposób umożliwiający identyfikację przedsiębiorcy.

§10.

Posiadanie specjalistycznego sprzętu służącego do dezynfekcji pojazdów sanitarnych lub umowy ze specjalistyczną firmą posiadającą odpowiednie uprawnienia do przeprowadzania ww. dezynfekcji.

§11.

Udokumentowanie posiadania bazy magazynowo – sprzętowej w odległości nie większej niż 25 km od granicy Gminy Czyżew-Osada przystosowanej do prowadzenia działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych.

§12.

Udokumentowanie gotowości odbioru nieczystości ciekłych przez stację zlewną.


III.

Wymagania, jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia lub zmianę posiadanego zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie ochrony przed bezdomnymi zwierzętami

§13.

Dysponowanie specjalistycznym sprzętem przystosowanym do prowadzenia ww. działalności, w odpowiednim stanie technicznym, oznakowanym, umożliwiającym identyfikację przedsiębiorcy.

§14.

Posiadanie specjalistycznego sprzętu służącego do dezynfekcji urządzeń wykorzystywanych do prowadzenia ww. działalności lub umowy ze specjalistyczną firmą posiadającą stosowanie uprawnienia do przeprowadzania w/w. dezynfekcji.

§15.

Udokumentowanie gotowości przyjmowania zwierząt przez podmiot prowadzący schronisko dla bezdomnych zwierząt w okresie zamierzonego przez ubiegającego się o zezwolenie czasu prowadzenia działalności.

§16.

Udokumentowanie posiadania prawa do terenu, na którym prowadzona ma być działalność, przy czym teren ten powinien mieć przeznaczenie w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego zgodne z rodzajem zamierzonej działalności

§17.

Posiadanie świadectw dotyczących przeszkolenia osób, które w imieniu przedsiębiorcy będą wykonywały działalność objętą zezwoleniem.

§18.

Spełnianie szczegółowych wymagań określonych w przepisach wykonawczych do ustawy z dnia 7 stycznia 2005 r. o ochronie zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt (Dz. U. Nr23, poz. 188 z późn zm. ).


IV.

Wymagania, jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegającego się o uzyskanie zezwolenia lub zmianę posiadanego zezwolenia na poprowadzenie działalności w zakresie, prowadzenia schronisk dla bezdomnych zwierząt, a także grzebowisk i spalarni zwłok zwierzęcych i ich części

§19.

Dysponowanie specjalistycznym sprzętem przystosowanym do prowadzenia ww. działalności, w odpowiednim stanie technicznym, oznakowanym, umożliwiającym identyfikację przedsiębiorcy.

§20.

Posiadanie specjalistycznego sprzętu służącego do dezynfekcji urządzeń wykorzystywanych do prowadzenia ww. działalności lub umowy ze specjalistyczną firmą posiadającą odpowiednie uprawnienia do przeprowadzania ww. dezynfekcji.

§21.

Posiadanie prawa do terenu, na którym prowadzona ma być działalność, przy czym teren ten powinien mieć przeznaczenie w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego zgodne z rodzajem zamierzonej działalności.

§22.

Posiadanie świadectw dotyczących przeszkolenia osób, które w imieniu przedsiębiorcy będą wykonywały działalność objętą zwolnieniem.

§23.

Wykazanie gotowości przyjmowania zwłok zwierzęcych przez przedsiębiorcę prowadzącego działalność w zakresie grzebowiska lub spalarni zwłok zwierzęcych lub ich części.

§24.

Spełnianie szczegółowych wymagań określonych w przepisach wykonawczych do ustawy z dnia 7 stycznia 2005r. o ochronie zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt (Dz. U. Nr 23, poz. 188 z późn. Zm.)